23. května 2019
MUDr. Kateřina Cajthamlová
PSYCHOLOGICKÉ ASPEKTY HUBNUTÍ

Začátek přednášky: 19 hod
Cena: 390,- v předprodeji, 430,- na místě
kapacita sálu je omezena!

MÁTE ZÁJEM O VSTUPENKY? VOLEJTE NEBO PIŠTE 774 499 935 / info@recallcentrum.cz o rezervaci.
V tuto chvíli již není možné objednávat online kvůli době převodu plateb.

Přednáška MUDr.Kateřina Cajthamlové s názvem PSYCHOLOGICKÉ ASPEKTY HUBNUTÍ přinese mnoho odpovědí na vaše otázky. MUDr. Kateřina Cajthamlová je známá z pořadu Jste to, co jíte, DoktorKA a mnoha dalších. Nenechte si ujít výjimečnou přednášku od profesionálky, kterou zná celá republika!

Člověk je biologicky starý druh a procházel různými etapami vývoje, které se projevily v jeho druhové genetice a ovlivnily i jeho životní styl. Tyto aspekty v současnosti mají mnoho projevů, jejichž negativní dopady označujeme jako „civilizační choroby“. Jednou z těchto chorob je i metabolický syndrom, který souvisí s obezitou. To, jak je řízen příjem potravy, to , jak pohyb, strava, odpočinek, zavodnění i stres ovlivňuje naše zdraví i úloha matky a rodiny při budování zdravých režimových návyků dětí, se prezentace posluchačům snaží přiblížit. Moderní otázky intolerance různých složek potravy, alergie – i komerčních „hubnoucích“ diet a „detoxikace“ jsou v prezentaci podrobeny bližšímu rozboru z pohledu lékařky – internistky.  Po přednášce bude i dostatečný prostor na dotazy z pléna.

V RÁMCI PŘEDNÁŠKY SE TĚŠTE NA TYTO OKRUHY
– Člověk – druh starý 1 000 000 let
– Adaptační mechanismy
– Psychologické aspekty vývoje člověka
– Proměny ideálu krásy
– Specifické stresory působíci na člověka
– Stravovací zvyklosti a pohyb
– Faktory ovlivňující výběr potravy a pohybu
– Srovnání “diet“ s racionální stravou
– Brždění metabolismu
– Předcházení riziku tloustnutí
– Vývoj lidské postavy

MEDAILONEK: MUDr. Kateřina Cajthamlová
je propagátorka a popularizátorka medicíny a zdravého životního stylu, internistka a systemická psychoterapeutka.
Po vystudováni všeobecného směru FVL UK pracovala 11let na  lůžkovém a cizineckém oddělení nemocnice Na Homolce jako internistka, posléze vystudovala dálkově London College of Homeopathy a krátce se věnovala konstituční homeopatii. Už během mateřské (syn, dcera) kromě složení I.atestace z vnitřního lékařství sloužila akutní výjezdové služby a 6 let poté pracovala na ambulanci nestátního zdravotnického zařízení pro cizince Health Care Unlimited, později Health Centre Prague. Od 2001 provozovala NSZZ orientované na vnitřní lékařství, kde se věnovala zahraniční klientele a expatriotům, spolupracovala s RFE, i zahraničními pojišťovnami BUPA, Cygna, Aethna:

V letech 2004-2008 studovala a obhájila v rámci Institutu systemické zkušenosti psychoterapii radikálně konstruktivistického směru, které se dodnes intenzivně věnuje, v té době přednášela pro společnost Pharma Nord na téma koenzym Q10 a omega3 a omega6 NMK. V létech 2005 – 2012 moderovala v TV Prima pořad Jste to, co jíte a 3 roky na ČT DoktorKA a osmým rokem pořad Hubněte zdravě na rádiu Region.

Je spoluautorkou knih Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky (Cajthamlová, Hinková) a Nebezpečný svět kalorií z pohledu tří lékařů (Doleček, Středa, Cajthamlová), autorkou  Abecedy moderního rodiče (Cajthamlová) a řady populárních článků pro časopisy Ona dnes, Týden, Rodina a škola a další.
Je od roku 1986 členkou ČLK, od 1992 členkou Mensy ČR a od roku 2010 ČAP, pět let je předsedkyní Asociace zřizovatelů školních jídelen a přednáší pro nutriční specialisty.Pátým rokem pravidelně přednáší v rámci oboru management osobního rozvoje na VŠE v Praze. Je od mládí vodačka a džudistka, ráda tančí a byla v roce 2015 ve 7. řadě StarDance.

KOUPIT VSTUPENKY