JDU NA JÓGU

• CO S SEBOU NA LEKCI JÓGY?
vlastní jógamatku/karimatku/neklouzavou deku (z hygienických důvodů) – POKUD ZATÍM NEVLASTNÍTE, MŮŽEME ZAPŮJČIT (omezený počet)
– dobrou náladu 🙂
– do sálu (ale i do Recall centra) s sebou vezměte co nejméně věcí
– pokud si berete s sebou pití, prosím, volte uzavíratelnou nádobu

• CO NA SEBE?
Vezměte si na sebe cokoliv, co vám je příjemné a pohodlné. Odložte vše, co by vašemu cvičení mohlo překážet (hodinky, šperky, řetízky atd.. – to vše nechte ideálně doma). Cvičení probíhá bez bot a ponožek. Pokud někomu však cvičení naboso vyloženě vadí, může cvičit i v ponožkách.

• VÁŠ ZDRAVOTNÍ STAV
Přihlášením na lekci potvrzujete, že jste si vědomi svého zdravotního stavu, který vám dovoluje se dané lekce zúčastnit. V případě zdravotního omezení se lekce účastníte se souhlasem lékaře a o zdravotním stavu před zahájením lekce informujte lektora. Za změnu zdravotního stavu je považováno i těhotenství, informujte o tomto stavu lektorku/lektora před zahájením lekce i v prvních týdnech. Přihlášením na lekci také potvrzujete, že cvičíte na vlastní nebezpečí a to v případě všech lekcí, které Recall centrum nabízí.
POZOR, MNOHO POJIŠŤOVEN POSKYTUJE PŘÍSPĚVKY NA CVIČENÍ JÓGY, MEDITACE I MASÁŽE • NEBOJTE SE JE VYUŽÍVAT! VÍCE INFORMACÍ TADY A U VAŠÍ POJIŠŤOVNY

• NEMÁM S JÓGOU ZKUŠENOSTI, MOHU PŘIJÍT NA LEKCI?
Během jógy nejde o to vypadat dobře, být ohebný či silný, ale dobře se cítit během ní a hlavně po ní. Nikdo nebude řešit vaše tělo ani ohebnost. Můžete přijít na kteroukoliv lekci, zkušení lektoři vždy dávají pro každou pozici více variant. Nebojte se a přijďte!
Zkuste se zbavit předsudků a přijďte to rovnou zkusit a udělat si vlastní názor, stojí to za to!

• KDY MÁM NA LEKCI JÓGY DORAZIT?
Nutno dorazit včas před začátkem každé lekce. V Recall centru je možnost
převléknout se, naplánujte si proto čas tak, abyste vše v klidu stihli a před
začátkem každé lekce se v pohodě mohli uvolnit a lekci si užít od začátku.
Pozdní příchody na lekce nemohou být akceptovány z důvodu rušení ostatních
účastníků. Děkujeme 🙂

• KDE ZAPARKUJU?
Parkování je pohodlné a zdarma v areálu. Neparkujte pod pergolou 🙂

• REZERVACE LEKCÍ A STORNO
Rezervace lekcí probíhá skrze rezervační systém TADY. Svou lekci si můžete rezervovat, ale i svou účast stornovat a to do 8 hodin před začátkem lekce. Poté již je storno poplatek 100%.

• KOMU JSOU LEKCE URČENY
Začátečníkům i pokročilým – prostě každému, kdo má chuť pro sebe něco udělat!

• KODEX JOGÍNA – čtěte 😉
Chcete-li se na své lekci cítit příjemně, pohodlně a v harmonii, snažte se prosím dodržovat následující pravidla:

– Jogín chodí na lekce včas s dostatečným předstihem. Prokazuje tím respekt ostatním studentům i lektorovi a nevyrušuje tak plynutí lekce. Jogín zůstává (s výjimkou zdravotní komplikace) po celou dobu lekce; a pokud potřebuje odejít dříve, obeznámí s tím lektora před zahájením lekce.

– Jogín si vše zamyká ve skříňce v šatně a tak s sebou do sálu nenosí zbytečné věci.
– Jogín nevchází v botách do šatny ani do sálu.
– Jogín nevnáší do sálu pití, ani hrnek s čajem z důvodu možného vylití.
– Jogín si vypíná mobilní telefon: zvuk i vibrace.

– Jogín při vstupu do sálu ztišuje hlas a snaží se o vytvoření klidného prostředí, aby nerušil svým příchodem již připravené a mnohdy usebrané jogíny na svých podložkách.

– Jogín má přizpůsoben oděv lekci, tedy pohodlné oblečení.

– Jogín dbá, aby nerušil ostatní cvičící pachem svého těla, v případě pochybností radši před cvičením použije sprchu. Také nepoužívá silné parfémy ani deodoranty, aby tím nenarušoval ostatní v soustředění na cvičení, během dýchacích technik a meditace. Pocení je však při námaze přirozené  a není třeba se mu bránit.

– Jogín na lekci přichází s prázdným žaludkem: min. hodinu a půl po lehkém jídle a tři a více po jídle těžkém. Jóga bude na tělo lépe působit.

– Jogín komunikuje s lektorem, pokud má nějaké zdravotní problémy. Jogín však ví, že lektor jógy není lékař, ani psychiatr.

– Jogín nechává své ego a soutěživost za dveřmi. Soustředí se na sebe, pozorování či snaha vypadat jako jiný může vést ke zranění.

– Jogín ví, že jóga je pro každého a není nutné mít předešlé zkušenosti, je však třeba být ohleduplný k vlastnímu tělu.

– Není důležité mít místo okolo sebe, ale na své podložce. Podložka je jen váš prostor, jiný nepotřebujete. Stoupnete-li si na podložku, postavte se na přední okraj podložky, do kterého se vždy vracejte zezadu. Pohyb je předozadní. V případě, že upažíte a nemáte místo okolo sebe, není to problém, nevytvoříte-li si ten problém sami. Je možné předpažit a účinek bude stejný.

– Jogín respektuje vždy svůj fyzický a psychický stav.

– Bezprostředně po lekcích jógy se nedoporučuje sprchování. Studená nebo horká koupel může narušit vnitřní procesy nastartované praxí. Výjimkou může být lekce hot jógy.