PŘEDNÁŠKA: MUDr. Martina Ziska – Jídlo jako vědomí – pohled ájurvédy
KDY: úterý 14. března 2023

ZAČÁTEK: 19 hod
KDE: Recall centrum, Sedmihorky u Turnova
VSTUPENKY: předprodej: 299,- / na místě: 340,-
kapacita sálu je omezena! VSTUPENKY JIŽ NELZE ZAKOUPIT ONLINE, REZERVACI MŮŽETE UČINIT TELEFONICKY: 774 499 935

Skvělá přednáška MUDr. Martiny Ziskové, autorky knih o ájurvédě (vyprodaná Áhára), která se  s vámi podělí o dekády zkušeností práce s lidmi na jejich zdravotních a psychických problémech prostřednictvím denních a životních návyků, včetně stravy. Ráda bych nabídla účastníkům jednoduchý a praktický přístup k tomu, jak mohou mít 80% zdraví a tím pádem života ve svých rukou.

Ájurvéda, ať již jako sebepéče či léčivý systém, vždy vnímala stravu jako důležitou složku zdraví a nemoci. Obecně se předpokládá, že jsme schopni ovlivnit nemoc z 50% stravou. Jelikož další důležitou složkou je mysl a mysl a strava spolu úzce souvisí, toto procento dosahuje až neuvěřitelných 80%. Znamená to, že to, co jíme z naprosté většiny ovlivňuje stav našeho těla a mysli.

Ájurvéda, jako medicína vědomí, jde ještě dále. Strava je potravou pro tělo, láska je potrava pro duši. Spojovacím můstkem mezi tělem a duší je mysl, jež ovlivňuje jak fyzickou, tak i nefyzickou část naší existence. Ačkoliv vhodný výběr stravy považuji za jeden z neustále se proměňujících se životních úkolů, velmi úzce souvisí s naším pochopením postaty života, duchovností.

MUDr. Martina Ziska je známá v doma a ve světě svým ojedinělým přístupem k tisícileté moudrosti véd. S ájurvédou pracuje více než 20 let a za tu dobu prošla od klasického přístupu k výživě a denní rutině k očistě ve formě komplexní paňčakarmy. Ta jí ukázala, že fyzické potíže souvisí s emocemi a myslí a hlavně s tím, jak se vyrovnáváme s životními okolnostmi. To jí dovedlo k současnému fokusu na mysl, psychologii, vědomí, spiritualitu a hluboké porozumění, jež jediné je zárukou smysluplného života.

O výživě napsala dr. Ziska kniny Áhára: Ájurvédská výživa pro zdraví a V ájurvédské kuchyni, nyní z nakladatelství Smart Press.

Více se dozvíte o její práci a přístupu na www.drmartina.cz.