Jóga kemp v Českém ráji se v zahradě Penzionu Recall odehrál potřetí, a to již tradičně předposlední víkend v červenci. I tentokrát byl eko, i tentokrát měli účastníci možnost zažít spoustu relaxace, příjemných lekcí jógy a zajímavých přednášek. Jde o akci, kterou pořádá jógové a relaxační studio ze Sedmihorek u Turnova – Recall centrum a už nyní na mnohé žádosti účastníků uvedlo termín na další rok. Čtvrtý ročník Jóga kempu se uskuteční 18. – 19. července 2020.

lektorka Tereza Heková – lekce Recall centrum

Než však skočíme o rok dopředu, vrátíme se k ročníku, který právě skončil. Pořadatelé navázali na předchozí dva úspěšné ročníky a stále drželi myšlenku být co nejvíce ekologičtí, co nejpříjemnější akcí a především relaxem pro všechny zúčastněné. Lekce jógy na nádherném místě s úchatným výhledem na hrad Trosky doplňoval doprovodný program tvořený přednáškami a možností relaxace v rukách profesionálů.

Zuzana Klingrová – nejznámější česká lektorka jógy

„Zcela původní myšlenka Jóga kemp v Českém ráji, abychom ho udělali co nejvíce přátelský, pohodový a ekologický, se line všemi ročníky. A věříme, že se nám daří. Drželi jsme se proto zavedených a úspěšných pravidel, která jsme nastavili v předchozích letech a skvěle fungovala. Například každý účastník si přivezl vlastní mističku, příbor a lahev na pití, abychom maximálně eliminovali odpad,“ popisuje pořadatel Josef Šorm. Odpadu tak bylo vyprodukováno minimální množství, celkově asi 10 kg, z nichž většina byla rostlinného původu a letos nebyla zkompostována, ale odvezla si ji jedna z účastnic pro svá hospodářská zvířata. A to jen doplňuje myšlenku této akce. Být spolu, v pohodě, nezatížit při tom přírodu a ještě si vzájemně pomáhat.

Účastníci v neděli odjížděli uvolnění, psychicky odpočinutí a fyzicky příjemně vycvičení z několika druhů a pojetí jógových lekcí. Všichni s úsměvem na tváři. „Máme velikou radost ze setkání stejně naladěných lidí, kteří si připravený program opravdu užívali. Ani po letošním ukončení Jóga kempu jsme nemuseli uklízet jediný odpadek či jiný nepořádek v celém areálu. To je naprosto úžasné! Děkujeme!,“ dodává Josef Šorm.

Pokud chcete zažít jedinečnou venkovní akci, která v České republice nemá obdoby, napište si do svých diářů nový termí 18. – 19. července 2020. A také nezapomeňte sledovat webové a facebookové stránky Jóga kempu v Českém ráji.

http://www.jogakempvceskemraji.cz/

https://www.facebook.com/jogakempvceskemraji

Lekce jógy? www.recallcentrum.cz