Každé roční období ovlivňuje naše tělo jiným způsobem. A víte, jak přizpůsobit svou jógovou praxi, tak abyste z ní měli co největší užitek? Poradíme Vám pár tipů.

Další léto je za námi. Přichází září, měsíc přinášející podzim. Měsíc, kdy se děti vrací do školy, dny se krátí a my se začínáme cítit unavení a možná pociťujeme i špetku melancholie.

Podzim je obdobím kdy se vše stahuje dovnitř. Zkuste každý večer před spaním, nebo ráno, než vylezete z postele, se pohodlně posadit. Klidně na posteli. Pohodlně, zavřít oči a chvíli vnímat jen sami sebe. Své tělo a dech. Zůstávat několik minut na pomezí bdění a spaní. Krátká meditace působí jako očista mysli, máme tak možnost nahlídnout na věci s čistou hlavou.

Odhoďte přebytečné. Na podzim se vyhazuje, co je nadbytečné a co by přes zimu shnilo. Podzim je příhodným obdobím pro očistné techniky, jako například Šankaprakšalána (jógová očista střev), Nádí Šódhana (očistné dechové cvičení) nebo odlehčení stravy i půsty.

Dýchejte! Uvědomění si dechu jako nedílnou součást našeho života je velice důležité. Vždyť kdo nedýchá nežije. A právě na podzim je silný element kovu, který ovlivňuje naše plíce. Meridián (energetický kanál) plic probíhá od hrudníku ke konečkům prstů. V praxi ásan proto dejte přednost pozicím na otvírání hrudníku a ramen, jako jsou úklony, předklon v sedě na patách (pozice lomené květinky), velbloud nebo kobra.

Zajímá vás víc? Přijďte na workshop 29.9.2019 do Recall Centra v Sedmihorkách.

REZERVACE MÍSTA